Enkastika-malování horkým voskem

18.9. 2020Hana Buchtová

Existuje mnoho způsobů jak malovat horkým voskem.

  • enkaustickou žehličkou
  • enkaustickým perem
  • štětci
  • nebo spojit všechni techniky dohromady
  • záleží pouze na vaší kreativitě

Musím se přiznat, nerada žehlím tak i malování žehličkou nemám moc v oblibě. Dají se s ní však udělat nádherné obrazy. Jeden z mnoha krásných obrázků vytvořila má kamarádka Mirka Kosová.

autorka Mirka Kosová

Jednou jsem si prohlížela Instagram a našla jsem obrazy Alicia Tormey. Byla jsem jimi tak unešena, že jsem se rozhodla, enkaustiku zkusit malovat stejným způsobem jak Alicia. Pořídila jsem si základní vybavení a podle videí jsem začala malovat štětci.

Byla to nesmírná legrace, vosk byl všude jen ne tam kde by měl být. Ale protože jsem urputná, zkouším tak dlouho až se mi očekávaný výsledek dostaví (nebo aspoň přibližný). Stálo mě to spoustu času než jsem zjistila určité zákonitosti práce s voskem. Časově náročné bylo i hledání informací o různých technikách i materiálech. Věnovala jsem tomu čas, protože jsem se chtěla naučit výrabět si své vlastní medium, barevné vosky, šelak a další vychytávky.

To je první výtvor, který byl tak trochu podle mého záměru

Ráda všem příznivcům této metody předám své zkušenosti.

Krásný den všem.

Ukazuji lidem, jak ztvárnit své emoce, myšlenky, prožitky, energii a jejich jedinečnost ve výtvarném díle. Učím lidi pracovat s enkaustickými vosky a objevovat krásu tohoto media. Můj příběh si přečtěte zde >>